Jak zagłębić się w przyczyny problemów?
||

Jak zagłębić się w przyczyny problemów?

Często lubimy sobie ułatwiać życie, prawda? Kiedy napotykamy na problem, natychmiast szukamy sposobów, aby go rozwiązać. Podjęcie różnych decyzji może wiązać się na przykład ze strategią unikania. Unikamy zajęcia się problemem, odkładamy to na później, albo podejmujemy decyzje, aby uniknąć podobnych trudności w przyszłości. Zdarzyło mi się to wiele razy, a pewnie i Wam również….

Jedna strona od Wyzwania do Rozwiązania
||

Jedna strona od Wyzwania do Rozwiązania

Sprawa jest pilna. Twój szef lub Twój zespół nalega „musimy szybko rozwiązać ten problem”. Z doświadczenia znasz już takie sytuacje, gdzie wymagane jest natychmiastowe działanie. Jeśli sprawa jest „pilna”, brakuje czasu na dobre rozumienie przyczyn problemu. Trzeba działać już teraz. Być może w przeszłości próbować zebrać więcej informacji, zagłębić się w temat, ale napotkałeś opór…

Twój 1% potrafi pomóc
|

Twój 1% potrafi pomóc

Ziemek to nie tylko bohater mojego ebooka „Rysunkowy Dziennik Wydarzeń”. To postać z krwi i kości. Mały bohater dnia codziennego: 💛 który ze łzami w oczach dzielnie ćwiczy podczas terapii z rehabilitantem, 💛 który z szelmowskim uśmiechem wspina się po domowych drabinkach na sam szczyt, mimo, że nóżki nie zawsze chcą go słuchać, 💛 który…

Narysowane jest lepsze niż powiedziane
||

Narysowane jest lepsze niż powiedziane

Mój pierwszy wydany ebook Rysunkowy Dziennik Wydarzeń, wrzuciłam w świat dzięki temu, że oddaliłam się od perfekcji. Parę dni pisania i rysowania, pierwsze testy z czytelnikami, poprawki i publikacja. Pozwoliłam sobie na wystarczająco dobrą wersję, aby móc zebrać informację zwrotną od czytelników i udoskonalić kolejną wersję. Wydałam ebook w mniej niż 2 tygodnie od momentu napisania pierwszego zdania. Stale przypominałam sobie, że zrobione jest lepsze niż prawie zrobione a narysowane jest lepsze niż powiedziane.

Jak zrozumieć, że jutro to jutro? Jak wyjaśnić dziecku, czym jest czas?
||

Jak zrozumieć, że jutro to jutro? Jak wyjaśnić dziecku, czym jest czas?

W ubiegłym tygodniu zaliczyłam totalną porażkę komunikacyjną. W piątek rano powiedziałam Ziemowi, że jutro pójdziemy na śniadanie do restauracji. A on to uwielbia… wycieczka do centrum miasta, przejażdżka wózkiem w okolicy Rynku, pyszne wegańskie gofry i tofucznica, którą można podkradać rodzicom a potem jeszcze trochę świetnych zdarzeń. Najgorsze, że nie zrozumiał “że jutro jest jutro”….