Opublikowano:

Gotowi na wizualną rewolucję?

Traktujesz flipcharty na spotkaniach, szkoleniach, warsztatach jak brudnopis? Gryzmolisz a może piszesz jak kura pazurem? Brakuje Ci pomysłów co możesz zrobić z nimi lepiej? W jaki sposób przyciągnąć uwagę uczestników? I jak z satysfakcją patrzeć na swoje flipcharty?  Zobacz jak możesz w cztery godziny załatwić sprawę i nauczyć się tworzyć estetyczne i przejrzyste flicharty.

Sobotnim przedpołudniem, tydzień temu spotkaliśmy się na alei Kasztanowej. Na zewnątrz było dżdżyście i jesiennie ale w naszej salce zagościło wiele uśmiechów. Zobacz zdjęcie poniżej i zastanów się co mogło spowodować taki uśmiech na twarzy Gabrieli?

newayflipchart

Gabriela Tyszuk-Wiśniewska. Language Coach

Opinie uczestników Jesiennych Warsztatów Wizualnej Facylitacji

neway

Miałem przyjemność uczestniczyć w warsztatach z wizualnej facylitacji spotkań Weroniki i były to najlepiej wykorzystanie godziny w tym tygodniu 🙂 Mądrze prowadziła uczestników przez meandry rysowania aż po punkt, w którym każdy poczuł się pewnie w wizualizowaniu swoich pomysłów. Dzieliła się szczodrze doświadczeniem i dzięki temu od tego czasu po prostu korzystam z nowych zdolności w codziennym życiu. Polecam.
Paweł Jabłoński
Lean Six Sigma Black Belt, ICF Coach

 

O warsztatach „wizualnej facylitacji” prowadzonych przez Panią Weronikę dowiedzieliśmy się dzięki portalom społecznościom.
Celem warsztatów było zdobycie kompetencji w zakresie technik wizualnych, tworzenia własnego słownika symboli, podniesienie umiejętności prowadzenia warsztatów z wykorzystaniem flipchartów wizualnych.
Uważamy, że to były jedne z bardziej wartościowych warsztatów w jakich kiedykolwiek braliśmy udział.  Pani Weronika potrafiła zmienić deszczową, szarą sobotę w naprawdę inspirujące doznanie. Było bardzo dużo praktyki, mała kameralna grupa, dzięki czemu była przestrzeń na dyskusje. Po zakończeniu warsztatów jesteśmy z Panią Weroniką w ciągłym kontakcie co również bardzo sobie cenimy.
Trzy dni po warsztatach miałam do przeprowadzenia spotkanie Lessons Learned podsumowujące 5 miesięczny projekt dla grupy 25 osób. Przygotowując się do warsztatów wykorzystałam nowo zdobytą umiejętność czyli flipcharty z wizualną agendą oraz wizualne przedstawienie zadań do pracy w grupach. Komentarze zespołu oraz moje odczucie było nie do opisania. Naprawdę taka forma warsztatów to 50% sukcesu. Otrzymałam dzięki temu naprawdę bardzo pozytywną informację zwrotną.
Paweł natomiast wykorzystał nowo zdobyte umiejętności do wizualnej prezentacji przepływu stanów dla znalezionych w aplikacji błędów. Reakcja członków zespołu była bardzo pozytywna. Od razu pojawiło się pytanie czy ta forma reprezentacji przepływu może znaleźć się w miejscu dostępnym dla Wszystkich.
Polecamy uczestnictwo w warsztatach z ‚Wizualnej facylitacji’ wszystkim, którzy w swojej pracy zarówno prowadzą warsztaty z większą grupą uczestników, jak i tym który pracują w małych zespołach. Wizualne przedstawienie nawet najprostszych elementów również wpływa na zachowania i działania ludzi z którymi pracujemy.
Naprawdę polecamy serdecznie.
Agnieszka i Paweł

 

Więcej o tym, że ty również potrafisz rysować przeczytasz w moim wcześniejszym poście. A więcej zdjęć flipchartów, które stworzyli uczestnicy ostatnich warsztatów zobaczysz na fanpage.

Mimo, że wykorzystuję wizualną facylitację od 2013 roku, organizować otwarte  warsztaty z tego tematu rozpoczęłam dopiero na początku tego roku. Współpracowałam z wieloma grupami i za każdym razem czuję olbrzymią satysfakcję z tego, że mogę dzielić się z nowymi osobami wizualnymi umiejętnościami. Dla mnie to nie jest praca, tylko czysta radość. A taki uśmiech na twarzach uczestników, który widziałam ostatnio motywuje do organizacji kolejnych. Zatem…

Jesteś gotowy na Twoje wizualne spotkania?

Pracujesz w miejscu, gdzie komunikacja i współpraca między ludźmi ma znaczenie?
Jeśli lepsze spotkania poprawią Twoją pracę to oferta jest właśnie dla Ciebie.

Grupa docelowa: Spotkanie przeznaczone jest dla managerów, liderów, konsultantów, trenerów, coachów, moderatorów oraz każdej osoby pracującej z  grupą.

Ulepsz swoje spotkania, warsztaty oraz szkolenia poprzez wizualną facylitację

Spotkania są niezbędnym elementem pracy każdej grupy, dają nam możliwość dzielenia się informacjami/wiedzą, podejmowania decyzji i realizacji zadań. Niestety czas spędzany na spotkaniach nie zawsze jest efektywny. Odpowiedzią na te wyzwania w trakcie spotkań opartych na dialogu z grupą jest rola Facylitatora i wykorzystanie wizualizacji.
Sama wizualizacja staje się ważną umiejętnością w wielu obszarach życia zawodowego, gdzie potrzebujemy w prosty sposób przedstawić ideę, zobrazować problem, wskazać zależności.

Ludzie potrafią werbalizować swoje myśli i potrafią też je wizualizować

wizualna facylitacja spotkan

Na spotkaniu dowiesz się jak łatwo przy użyciu pewnych umiejętności facylitatorskich zmienisz swoje spotkania w przyjemne i inspirujące doświadczenia. Spotkanie będzie miało formę wprowadzenia do tematu technik wizualnych. Będzie się składać z tworzenia własnego słownika symboli, kompozycji wraz z praktycznymi elementami przygotowania flipchartów do prowadzenia Twoich spotkań.

Korzyści z udziału w warsztatach

TWORZENIE Rozszerzysz swoje umiejętności tworzenia wizualnych flipchartów
ROZWÓJ Rozwiniesz swój własny styl pisania i rysowania,  łączenia tekstu i grafiki, efektywnego wykorzystania kolorów, rozwiniesz swój własny słownik wizualnych symboli
PRAKTYKA Będziesz potrafił wykorzystać wizualizację projektując bardziej efektywne i bogatsze w wizualnej formie spotkania, warsztaty, prezentacje, konsultacje

O prowadzącej

kopyIMG_8175-Edit (2)Weronika Kędzierska od 2012 roku jako Scrum Master ułatwia osiąganie wyników indywidualnych i zespołowych, wspiera i koordynuje zespoły pracujące w środowisku zwinnym IT.  W tym celu w trakcie spotkań z zespołami wykorzystuje elementy wizualnej facylitacji.  Jest również dyplomowanym Coachem oraz certyfikowanym Trenerem Biznesu.

Zapisz się na warsztaty

Aby zapisać się na szkolenie skorzystaj z formularza na stronie wydarzenia lub wyślij maila na adres: weronika.kedzierska@outlook.com . O rezerwacji miejsca decyduje kolejność wpłat na konto.

Data: 26.11.2016 w godzinach 10:00 – 14:00
Cena: 320zł
Miejsce: Wrocław, aleja Kasztanowa 3a (Inkubator DAWG)

[googlemaps https://www.google.com/maps/embed?pb=!1m18!1m12!1m3!1d6779.802379217623!2d17.00425322457934!3d51.084160106777446!2m3!1f0!2f0!3f0!3m2!1i1024!2i768!4f13.1!3m3!1m2!1s0x470fc2479bc075f1%3A0x4f4fb421feb068d8!2saleja+Kasztanowa+3A%2C+Wroc%C5%82aw!5e0!3m2!1spl!2spl!4v1476298453791&w=400&h=300]

Każdy z uczestników otrzyma zestaw startowy (składający się z wysokiej jakości markerów), materiały dodatkowe oraz certyfikat uczestnictwa.  W cenę warsztatu wliczone są przerwy kawowe. Wystawiam faktury VAT, proszę o podanie danych w chwili zgłoszenia uczestnictwa.

smart4

Please follow and like us:
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *