Coaching

Coaching jest dla mnie jedną z metod rozwoju zawodowego, która może prowadzić do niezwykłych rezultatów. Wiem, że działa ponieważ sama korzystam z pomocy Coacha.

Za International Coach Federation: Coaching jest interaktywnym procesem, który pomaga pojedynczym osobom lub organizacjom w przyspieszeniu tempa rozwoju i polepszeniu efektów działania. Coachowie pracują z klientami w zakresach związanych z biznesem, rozwojem kariery, finansami, zdrowiem i relacjami interpersonalnymi. Dzięki coachingowi klienci ustalają konkretniejsze cele, optymalizują swoje działania, podejmują trafniejsze decyzje i pełniej korzystają ze swoich naturalnych umiejętności.

Z mojej strony w samym coachingu jest trochę magii, oderwania się od rzeczywistości, spojrzenia na swoje życie, wybory z innych perspektyw.  Pracując jako Coach w trakcie indywidualnych konwersacji z Coachee (klientem) zajmujemy się określeniem aktualnej sytuacji oraz  celu, w którym Coachee pragnie iść. Pomocą służy odkrywanie mocnych stron, i potencjału który może pomóc Coachee w jego drodze. W trakcie procesu określamy dokładnie ten cel (zgodny z wartościami, potrzebami i tożsamością Coachee) i pracując w procesie zwiększamy samoświadomość i uwalniamy Coachee potencjał.

Proces coachingowy:

Coaching dotyczy zmiany. Może to być zmiana na różnych poziomach – w sposobie myślenia, działania a może też podjęcie decyzji, utwierdzenie się w czymś. Zmiany potrzebują czasu – stąd moim klientom najczęściej proponuję udział w procesie coachingowym. W większości przypadków taki proces może zawierać w sobie elementy:

  • weryfikację wartości, czyli co tak naprawdę jest dla Ciebie ważne
  • stworzenie wizji, czyli gdzie chcesz iść
  • ustalenie celów, które są możliwe dla Ciebie do realizacji
  • wizualizacje lub mentalną powtórkę przed ważnym dla Ciebie wydarzeniem
  • skupienie się i pielęgnowanie celu
  • praca z Twoimi negatywnymi i limitującymi przekonaniami.

Zanim rozpoczniemy pracę proponuję potencjalnym klientom bezpłatną, telefoniczną konsultację. Ta rozmowa jest ważna dla obu stron. To czas dla Ciebie, gdy dowiadujesz się więcej o moim sposobie pracy, o logistyce, poznajesz mnie bardziej. To czas ważny również dla mnie – dowiaduję się kim jesteś, w jaki sposób coaching może Ci pomóc, nad jakimi obszarami chcesz pracować oraz czy jest to zgodne ze mną.
Jak już mamy zgodę obu stron, zawieramy obustronną umowę i działamy!

Jesteś gotowy wziąć odpowiedzialność za swoją zmianę? Masz pytania lub chcesz umówić się na wstępną konsultację? Skontaktuj się ze mną.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *