Bezpłatne narzędzia dla Ciebie

Poniżej możesz pobrać:

 • Wyzwanie Rozwiązanie Canvas
 • serię ebooków Efektywne Spotkania
 • ebook Rysunkowy Dziennik Wydarzeń 

Wyzwanie Rozwiązanie Canvas

Ten Canvas jest dla Ciebie, jeśli:

 • Zdarza Ci się prowadzić spotkania i chcesz zrozumieć ich przyczyny, znaleźć efektywne rozwiązanie na problemy i wypracować skuteczne strategie.
 • Chcesz mieć spójną koncepcję całego procesu rozwiązania problemów, aby łatwo prowadzić dyskusję w grupie.
 • Czujesz się pewnie prowadząc spotkania, ale chcesz dać swoim uczestnikom narzędzie, które pozwoli im samodzielnie pracować nad rozwiązaniem.
 • Jesteś otwarty na rozwój osobisty i szukasz nowych sposobów pracy z grupą.

Ten Canvas został stworzony na podstawie doświadczenia w prowadzeniu spotkań i współpracy z różnymi grupami. Znajdziesz w nim podpowiedzi, które pomogą Ci w efektywnym rozwiązywaniu problemów i współpracy z zespołem.

Na blogu znajdziesz również tematy pogłębiające i wsparcie.

PNG
PDF

Efektywne Spotkania

Ten ebook jest dla Ciebie, jeśli:

 • Idziesz na spotkanie i czasami czujesz się źle. Może powodem jest to, że lubisz swoją pracę/ludzi, z którymi pracujesz i czujesz się niekomfortowo z niektórych rezultatów. Masz wrażenie straty czasu i niewykorzystania potencjału uczestników.
 • Masz wrażenie presji czasu. Zastanawiasz się, jak w sytuacji gdy brakuje czasu możecie mieć wartościowe spotkania, jeśli wymaga to dodatkowego przygotowania i wcześniejszych ustaleń z innymi ludźmi? Zastanawiasz się, co zadziała lepiej niż otwarta dyskusja?
 • Jesteś niezwykle sumienny i nastawiony na efekt pracy, który trzeba zrealizować. Ponieważ jesteś odpowiedzialny, zwykle to Ty zajmujesz się wszystkim. Bierzesz na swoje barki prowadzenie spotkania i pracę, która „należy” do grupy. Czujesz się ok, panujesz nad wszystkim do czasu…
 • Intrygują Cię sposoby zebrania wypowiedzi od wszystkich, także tych którzy zwykle siedzą cicho z „jakiś powodów”. Wiesz, że powinien działać jakiś sposób, który zapewni, że liczy się wkład każdej osoby, zajmujemy się najważniejszymi tematami i działamy nie ulegając pochopnym decyzją, tematom, które przypadkowo pojawiły się jako pierwsze.
 • Być może najpierw myślisz, a później mówisz, jesteś bardziej introwersyjny. Ten sposób myślenia sprawia, że potrafisz słuchać innych, zauważać wzory, duże obrazy i dzielić się wyjątkowymi przemyśleniami. W przeciwieństwie do ekstrawertyków (którzy mówią-myśląc) możesz potrzebować chwili czasu na refleksję, aby podzielić się swoimi spostrzeżeniami. Często zdarza się, że dopiero po spotkaniu wiesz, co chciałbyś dodać. Ale jest już za późno.
 • Być może „przeciętność” Ci nie wystarcza i lubisz się rozwijać. Dążysz do maksymalizacji wykorzystania czasu i formy pracy
  z grupą, zespołem a przeciętność Ci nie wystarcza
  . Chcesz rozwijać swoje umiejętności bo wiesz, że w przyszłości przydadzą Ci się jeszcze bardziej. Zastanawiasz się nad byciem coachem, trenerem czy facylitatorem.

Stworzyłam ten ebook, oparty na moim własnym doświadczeniu podczas prowadzenia spotkań. Jak również na doświadczeniu w pomaganiu, szkoleniu, doradzaniu innym osobom (takim jak Ty), aby tworzyć wysokoefektywne zespoły/współpracujące grupy. W podręczniku znajdziesz pierwsze kroki, które nadadzą kierunek Twojej pracy z grupami.

Przeczytaj wszystkie trzy części i wykorzystaj narzędzia w trakcie swojego najbliższego spotkania.

Na końcu ebooka znajdziesz również kolejne możliwości wsparcia Twojego rozwoju, które mogę Ci zaproponować.

Rysunkowy Dziennik Wydarzeń

Od 2015 roku, pomagam innym przekonać się jak przy użyciu prostych elementów zamienić rozmowy w wizualne, przyjemne i inspirujące doświadczenie. We wrześniu 2021, w momencie trudnym, złożonym, nowym odkryłam nowe możliwości wykorzystania wizualności w komunikacji z moim maluchem.

Postanowiłam napisać bezpłatnego ebooka, który pomógłby innym rodzicom. Wystarczyło kilka dni pisania i rysowania, aby robocza wersja trafiła w ręce czytelników.

Byłam onieśmielona ich wrażeniami. Dodało mi to jeszcze więcej siły, aby szybko puścić go w świat. Niech pomaga i sieje wizualność w domu i biznesie! 

Moja najlepsza, BEZPŁATNA książka pomoże Ci zaprojektować rozmowy z dzieckiem, które pokochasz. Czytając ebooka odkryjesz:

 • w jaki sposób możesz wspierać rozwój mowy dziecka, w domu, bez ciśnienia, w przyjemny dla Was sposób,
 • w jaki sposób możesz budować niesamowitą więź i tworzyć wartościową pamiątkę, na lata,
 • najszybszy i najłatwiejszy sposób na rozpoczęcie trudnej rozmowy, przygotowanie dziecka na trudniejsze chwile w jego życiu.

… a to tylko BEZPŁATNY ebook!

Więcej przeczytasz na blogu.

Pobierz ebooka

Możesz też zaglądnąć do środka i pobrać poprzez:

Bardzo dobrze napisane, nawet najbardziej oporny rodzic ma instruktaż krok po kroku (...) jest treściwy ale nie przeładowany informacjami, idealny dla rodziców.
Logopeda
Woowwwww zajebiste! Wdrożymy to z Lili 🙂
Aga
Coś wspaniałego. Narysowałam naszą rodzinkę, przynajmniej to miałam na myśli...Zajęłam się dalszym czytaniem a moje dziecko, które tu rysuje teraz razem ze mną pokazało mi i powiedziało kto jest kim na tym rysunku. "Mama, ja, baba(starszy brat Bartek), tata". Naprawdę super pomysł na komunikowanie się z dzieckiem, które nie mówi.
Sylwia
Twoja książka, jeżeli zostanie zastosowana przez rodziców, sprawi że poprawi się nie tylko samoocena i samopoczucie dziecka, ale i rodzica. To proste, ale niesamowicie ważne i potrzebne narzędzie do komunikacji - nawet z dziećmi w starszym wieku
Kasia
Jak dla mnie bardzo fajna sprawa ale myślę, że dlatego że sama stosowałam podobne rzeczy ze starszą córką i wiem mniej więcej czym jest metoda krakowska i wcześniej słyszałam o dzienniku codzienności
Patrycja
Ebook bardzo ciekawy, łatwo i przyjemnie się czyta. Myślę że będzie bardzo przydatnym narzędziem dla dzieci w rozwijaniu mowy czy nauki mówienia.
Michał
Ten ebook dał mi kolejne narzędzie do przygotowywania Karola do trudnych sytuacji w jego życiu. Czytając go i rysując kolejne zadania dobrze się bawiłam i nie mogłam doczekać się tego, jak ebook się zakończy. Nie mogę się też doczekać, kiedy zacznie powstawać nasz domowy, rysunkowy dziennik wydarzeń..
Agata