Leadership Coaching

Jest wiele modeli przywództwa, które wskazują na różne umiejętności i kompetencje. Tak samo jak w stosunku do Lidera jest wiele oczekiwań i innych kontekstów organizacyjnych (wyjątkowym przykładem jest tutaj Servant Leadership).  Dla mnie lider jest jak latarnia morska – unikalny, mocny, niezawodny, dający poczucie komfortu, zapewniający źródło światła zarówno dla małych jak i dużych statków oraz wspierający bez względu na okoliczności i pogodę.

A Ty jak widzisz lidera?

Przywództwo angażuje kompleksowy zespół interpersonalnych, technicznych i myślowych umiejętności. Coach może nie posiadać na tyle upoważnienia i czasu aby rozwijać wszystkie kompetencje.
Leadership Coaching polecany jest jako dodatkowe wsparcie indywidualnego procesu rozwojowego. Może być potrzebne uczestnictwo w szkoleniu, które da Liderowi szerszą perspektywę wymagań aby odnieść sukces. Bywa, że polecane jest wsparcie organizacji w określeniu oczekiwanych cech Lidera.

Temat ten jest mi szczególnie bliski od 2012 roku, w którym uczestniczyłam w Executive Leadership Studies. Od tego czasu zgłębiam wiedzę i umiejętności. Niedawno ukończyłam studia podyplomowe Master Class of Management na SWPS a chwilę wcześniej Leadership Coaching School.

A także rozwijam młodych liderów pracując indywidualnie i grupowo (np. poprzez warsztaty liderskie).