O mnie

Jestem facylitatorem, coachem, trenerem.  Pracuję z liderami i zespołami. Specjalizuję się w rozwoju efektywnych zespołów, twórczym rozwiązywaniu problemów oraz w szkoleniach z zakresu pracy z grupami.

Współpracuję z organizacjami już od 2009 roku, a od 2015 roku prowadzę działalność gospodarczą SMart (the aft of succesful meetings). Miałam możliwość dotknąć i poczuć co się dzieje w małych, dużych i wielkich firmach. Innymi słowy uczestniczyłam w wielu spotkaniach, procesach, projektach, strategiach oraz zmianach.
Zdarzały się też takie, które ciągnęły grupę w dół. Odkrywając poszczególne elementy układanki (zwinne sposoby pracy, leadership, coaching, trener biznesu, facylitacja, mentoring) zobaczyłam w jaki sposób, połączenie tych elementów fantastycznie wpływa na sposób i wyniki pracy zarówno grupy, jak i osób indywidualnych.

Uwielbiam pomagać innym w rozwoju i osiąganiu sukcesów. Pomaga mi w tym mój rozwój – uwielbiam się uczyć oraz dzielić się wiedzą i doświadczeniem z innymi. Ułatwiam skupienie uwagi, budowanie dużego obrazu, wdrożenie wygenerowanych pomysłów oraz zwiększenie zaangażowania i współpracy w ramach grupy.

Mam wieloletnie doświadczenie w wykorzystywaniu wizualnej facylitacji podczas spotkań i szkoleń. Prócz facylitacji wykorzystuję coaching indywidualny i zespołowy, wspierając organizacje w zmianie.
Ukończyłam Zdrowie Publiczne na Collegium Medicum Uniwersytet Jagielloński oraz studia podyplomowe Executive Leadership na WSB i Master Class of Management na SWPS. Jestem certyfikowanym Coachem (Leadership Coaching School), Trenerem Biznesu (Akademia Set) oraz Facylitatorem (według metody Iceberg Process).

Zawodowo od 2010 roku nieustannie związana z branżą IT, jako służebny lider (Scrum Master*) przez prawie osiem lat budowałam samoorganizujące się zespoły i ułatwiałam im zarządzanie zmianami na lepsze.

Uwielbiam pomagać w rozwoju zespołom oraz organizacjom stawać się bardziej efektywnym. Pracuję nie tylko z ambitnymi zespołami, ale także z właścicielami startupów  oraz z osobami indywidualnymi. Moi klienci to w większości osoby zmieniające role zawodowe, młodzi liderzy, managerowie chcący rozwinąć siebie bardziej i stać się „idealnymi liderami” oraz osoby chcące zrozumieć w jaki sposób ma działać ich organizacja aby dać największą wartość dla klientów.

Moja największa Wartość dla osób i zespołów, z którymi pracuję, to:

Tworzenie bezpiecznych warunków do nauki i eksperymentowania, dzięki czemu ludzie wiedzą, że nie pozwolę im upaść.

Wierząc, że każda osoba jest w stanie ze swojego słownika usunąć słowo “problem” i zastąpić je słowem “wyzwanie”, pomagam przekonać się innym, o ile ciekawsze i pociągające staje się życie.

Ułatwiam skupienie uwagi, budowanie dużego obrazu, wdrożenie wygenerowanych pomysłów oraz zwiększenie zaangażowania i współpracy w ramach grupy.

Co mnie wyróżnia:
– Uczenie się. To dla mnie jak tlen.
– Znajdowanie okazji do bycia Coachem i Mentorem. Prowadzenie postępów innych osób, szczególnie tych wysoko efektywnych
– Znajdowanie okazji do dzielenia się wiedzą i zrozumieniem. Organizuję warsztaty/szkolenia i dzielę się tym czego się nauczyłam, czego doświadczyłam

W czym czuję się dobrze:
– Patrzenie na to, jak ludzie odnajdują swoje mocne strony, znajdują siłę oraz motywację i w pełni realizują swój potencjał
– Powierzanie mi zorientowanych, nowych członków zespołu. Zapewnię, że będą się czuli, że dokonali właściwego wyboru
– Budowanie wizji przyszłości. Znajdowanie metafor, które zostają na długo
– Znajomość / bycie częścią otoczenia ludzi, których wspieram. Potrzebuję zrozumieć każdą perspektywę, żeby wspierać efektywnie
– Prowadzenie burz mózgów i kreatywnych warsztatów. Jestem najlepsza w zbieraniu pomysłów od innych – zwłaszcza tych, którzy są niechętni do dzielenia się w grupie

Jakie wyzwania lubię:
– Planowanie i prowadzenie programów opartych na wzroście potencjału ludzi
– Rozpadające się i zniechęcone zespoły, gdzie brakuje zaufania. Mogę pomóc, im go odzyskać
– Przedstawianie moich wniosków, pomysłów na eksperymenty i pilotaże najważniejszym osobom w organizacjach. Stawanie przed pełną wiedzy i krytyczną audiencją, która oczekuje doskonałości
– Prowadzenie dużych grup. Wspieranie lojalności od ludzi, którzy są świadomi, że działam w ich interesie

* Scrum Master – najprościej ujmując jest częściowo facylitatorem (ułatwia osiąganie wyników indywidualnych i zespołowych), częściowo coachem i częściowo koordynatorem jednego lub kilku zespołów. Dodatkowo to częściowo ochroniarz, dyrygent, rodzic i wiele, wiele innych (w zależności od aktualnych   potrzeb). To taki nietechniczny, służebny lider, który pomaga zespołom stawać się bardziej efektywnymi, a organizacji dostarczać idealne produkty w szybkim czasie.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *