Jestem twórcą, pasjonatem pomagania innym we wspólnej pracy, aby tworzyć wartościowe i znaczące rzeczy.

Pomagam ludziom, zespołom, organizacjom w transformacji i podnoszeniu ich efektywności. Jestem zwinnym adwokatem z dużym doświadczeniem w branży IT (niemal 8 lat pracowałam jako Scrum Master* dla świetnych organizacji). Jestem również entuzjastką myślenia wizualnego i facylitacji. Uczę innych, jak sprawić by było to dla nich łatwe i efektywne.

Jestem facylitatorem, agile coachem, trenerem, projektantem UX

Na co dzień pracuję z liderami i zespołami. Specjalizuję się w rozwoju efektywnych zespołów, twórczym rozwiązywaniu problemów oraz w szkoleniach z zakresu pracy z grupami.

Współpracuję z organizacjami już od 2009 roku, a od 2015 roku prowadzę działalność gospodarczą SMart (the aft of succesful meetings). Miałam możliwość dotknąć i poczuć co się dzieje w małych, dużych i wielkich firmach. Innymi słowy uczestniczyłam w wielu spotkaniach, procesach, projektach, strategiach oraz zmianach.

Zdarzały się też takie, które ciągnęły grupę w dół. Odkrywając poszczególne elementy układanki (zwinne sposoby pracy, leadership, coaching, trener biznesu, facylitacja, mentoring) zobaczyłam w jaki sposób, połączenie tych elementów fantastycznie wpływa na sposób i wyniki pracy zarówno grupy, jak i osób indywidualnych.

Uwielbiam pomagać innym w rozwoju i osiąganiu sukcesów

Pomaga mi w tym mój rozwój – uwielbiam się uczyć oraz dzielić się wiedzą i doświadczeniem z innymi. Ułatwiam skupienie uwagi, budowanie dużego obrazu, wdrożenie wygenerowanych pomysłów oraz zwiększenie zaangażowania i współpracy w ramach grupy.

Mam wieloletnie doświadczenie w wykorzystywaniu wizualnej facylitacji podczas spotkań i szkoleń. Prócz facylitacji wykorzystuję coaching indywidualny i zespołowy, wspierając organizacje w zmianie.

Uczenie się, jest dla mnie jak tlen

W trakcie mojego rozwoju zawodowego dodawałam i łączyłam klocki, które pomagają mi pracować z grupami i osobami indywidualnymi. 

Ukończyłam Zdrowie Publiczne na Collegium Medicum Uniwersytet Jagielloński oraz różne studia podyplomowe i szkolenia. Aby poznać i doświadczyć, jak myślą i działają najlepsi liderzy skończyłam Executive Leadership na WSB i Master Class of Management na SWPS. Mój ostatni dyplom uczelniany (co nie znaczy, że jest najmniej ważny) to  User Experience Design / Product Design.  

Poznając umiejętności coachingowe (Leadership Coaching School), czuję różnicę w rozumieniu perspektyw innych ludzi, zadając im mocne pytania i wspierając w nadawaniu pozytywnego kierunku.

Nauka pracy z grupą i prowadzenia szkoleń (Trener Biznesu – Akademia Set) daje mi mocne podstawy do projektowania i prowadzenia wartościowych sesji z grupami i zespołami.

Odkrywając różne podejścia facylitacji (certyfikat zaawansowanego facylitatora ILM według metody Process Iceberg (r) pokazuje mi, że mam do tego talent. Potrafię tworzyć magiczne sesje wspierające uczenie się grup, odkrywanie nowych obszarów lub po prostu ustalenie bieżących zadań do wykonania.

Moja największa Wartość dla osób i zespołów, z którymi pracuję

Tworzenie bezpiecznych warunków do nauki i eksperymentowania, dzięki czemu ludzie wiedzą, że nie pozwolę im upaść.

Wierząc, że każda osoba jest w stanie ze swojego słownika usunąć słowo “problem” i zastąpić je słowem “wyzwanie”, pomagam przekonać się innym, o ile ciekawsze i pociągające staje się życie.

Ułatwiam skupienie uwagi, budowanie dużego obrazu, wdrożenie wygenerowanych pomysłów oraz zwiększenie zaangażowania i współpracy w ramach grupy.

* Scrum Master – najprościej ujmując jest częściowo facylitatorem (ułatwia osiąganie wyników indywidualnych i zespołowych), częściowo coachem i częściowo koordynatorem jednego lub kilku zespołów. Dodatkowo to częściowo ochroniarz, dyrygent, rodzic i wiele, wiele innych (w zależności od aktualnych   potrzeb). To taki nietechniczny, służebny lider, który pomaga zespołom stawać się bardziej efektywnymi, a organizacji dostarczać idealne produkty w szybkim czasie.